sad_pvnDMEs57q

آیا مایلید جدیدترین تخفیف ها و محصولات ، پیش از همه ، برای شما ارسال شود؟

0

چای سیاه


مدیر مدیر /
12 دی 1399

همه چیز درباره چای سیاه (black tea) وهرچه باید دانست

چای یا گیاه کاملیاسینسی بوته ای است که از آن تی یا چای بدست می آید . خاستگاه چای به شرق آسیا برمیگردد .آنجا مکانی است که بوته های کاملیا سینسیس رشد میکند و که باگویشهای مختلف با نام چای یا تی نامیده میشود. فرهنگ چای در آن دیار شکل میگیرد و با کمی ذاعقه بیشتر در غرب آن یعنی اروپا و کم کم در کل جهان طرفداران بیشماری پیدا میکند .از 1600 چای وارد اروپا شده و در هلند و انگلیس به اوج طرفداری میرسد .

                  چای سیاه

فرایند چایسازی تبدیل بوته ها به چای سیاه و سبز که دربیشتر مکانها نوع سبزطرفدار پیدا کرد. چشیدن ومرور مزه ها بسیار جالب و گاهی بسیار سخت است اینکه چه مزهای به ذاعقه چه کسی ؟

جواب به این سوال که نظرات مختلف درباره یک فنجان چای میتواد چیز عادی باشد ؟ بله عادی است اگر بدانیم نتهای چشایی که آن طعم خاص را انتخاب میکند برای هر فرد مختلف است و هر فرد میتواند نوعی خاص را بپسندد .

ما در بیشتر وبلاگها اکثر خواص چای سیاه و فواید آن برای بدن که چطور به رفع بیماریهای مزمن یا بسیار خطرناک کمک میکند را خوانده ایم . اینکه چای سیاه پیشگیری کننده اکثر سرطانهاا بیماریهای عفونی و افزایش شادابی پوست میشود . در اینکه باعث افزایش طول عمر میشود، شکی نیست .

آنتی اکسیدان بالا خواص زد باکتریایی و .. این خصوصیات شگفت انگیز یک فنجان از چای سیاه است .

زمانبندی در دم کردن و نوشیدن آن در زمانهای خاص باز بر روی نظرات و کیفیت طرفداران آن تاثیر میگذارد . شما علاقه دارید که صبحها چای سیاه با کمی شکر بنشید و اصلا دوست دارید حتی شکر هم نباشد ولی طعم شیرینی در دهانتان حس کنید . مطمین باشید چای سیاه با این ویژگی داریم .یا شما دوست دارید در هنگام مهمانی طعم و عطر چای تمام خانه را پرکند تا شما به  نوع چای مقابل مهمان بر خود ببالید . البته چای سیاه با این ویژگی هم وجود دارد .

چای سیاه به روش ارتودکس تولید میشود یعنی تبخیر شدید برگهای چای از رطوبت بطوری که خشک شدن برگ شدید است. بعد از اضافه کردن آب جوشیده مولکولهای برگ از هم باز میشود فرایند شیمیایی شکل میگیرد و طعمی از انواع رایحه ها در یک فنجان شکل میگیرد.

در کشورهای تولید کننده چای سیاه مثل هند درمناطق چند گانه در این کشور چای به این روش تولید میشود معمولا تولید در بعضی نقاط این کشور کلا در تمام طول سال است زندگی یک چایی کار هندی در منطقه کولوکومالایی یا کوه های تامیل نادو در جنوب این کشور قرار دارد. 

در کشور ما هم برگ سبز تولید شده فقط چای سیاه تولید میشود مکانهای کشت بوته ها در تپه های عطاکوه در لاهیجان یا باغات دشتی در منطقه کشت فومن و بلندیهای ییلاقی شفت کشت میشود. کشور ما برعکس همتای بزرگ تولید کننده چای سیاه هند، تولید یک سال چای ندارد فصل تولید برگ در ایران از فروردین هر سال تا اوایل آبان ادامه دارد. 

سایت ما چای سیاه مختلفی را برایتان معرفی کردیم 

چای سیاه صبحانه و بسیار پر طرفدار و چای مهمان  همه اینها در سایت ما موجود است 

 

 

آدرس واتس آپ ما : .whatsapp

آدرس اینستاگرام ما : instagram

برای ارسال نظر باید عضو شوید