sad_pvnDMEs57q

آیا مایلید جدیدترین تخفیف ها و محصولات ، پیش از همه ، برای شما ارسال شود؟

0

آیا چای حاوی نیکوتین است ؟


مدیر مدیر /
26 فروردین 1399

دیدگاه علمی سایت thespruceeats درباره چای و نیکوتین

اینکه آیا چای میتواند هوس سیگار کشیدن را به ما منتقل کند یا نه ؟ سوالی است که ما را به فکر میبرد که چه چیزی در سیگار این هوس را ایجاد میکند تا فرد به سیگار تمایل پیدا کند ؟ بله نیکوتین ماده ای که هوس کشیدن سیگار را ایجاد میکند واینکه اصلا  آیا نیکوتین از طریق دهان هم این نوع هوس را ایجاد میکند ؟

 

                                                     

 

جواب به این نوع سوالات را از طریق علمی بیان میکنیم و مواد غذایی که ما میخوریم و نوشیدنی هایی که ما مینوشیم به مقدار مختلفی زیاد یا کم دارای خواص مفید برای بدن ماست اینکه بدن چقدر نیاز به سبزیجات لبنیات یا میوه ها دارد بر کسی پوشیده نیست چای هم سهم زیادی در این زنجیره غذایی دارد غذاها و نوشیدنیها اکثرا کم یا زیاد دارای مونوکلسیم فسفات ، بنزوات سدیم و اسید فسفریک هستند و البته نیکوتین هم در بین مواد غذایی  وجود دارد مثل گل کلم یا بادمجان ، سیب زمینی و چای پس  اولین موضوع برای ما شناخت نیکوتین است که فرایندی که در بدن دارد چگونه است .

با این شرایط نتیجه میگیریم نیکوتین در چای هست ، پس ما معتاد هستیم ؟

نیکوتین با ترکیب شیمیایی (C10H14N2) در طبیعت وجود دارد و از طریق هضم یا ریه ها  وارد بدن میشود و جذب آن در بدن هر کدام از طرق فوق با هم بسیار فرق میکند .پس نتیجه میگیریم جذب نیکوتین از طریق دهان و خوردن مواد غذایی نیکوتین دار مانند سیب زمینی یا بادمجان و چای انسان را به یک فرد معتاد تبدیل نمیکند و این ادعا فقط تبلیغ است 

مقدار نیکوتین در مواد غذایی چقدر است ؟

آیا به این فکر کرده بودید نیکوتین میتواند درمواد غذایی هم پیدا شود گاها ما با شنیدن اسم نیکوتین ذهن ما به سمت سیگار میرود پس شاخص و میزان خود را مقدار نیکوتین سیگار میگذاریم تا این موضوع برای همیشه برای بسیاری از دشمنان قسم خورده چای حل شود :

1 میلی گرم = 1000 میکروگرم

1 میکروگرم = 0.0001 نانوگر

1 میلی گرم = 1000000 نانوگرم 

نمونه چای های بسیار با کیفیت ما :

مقدار نیکوتین در سیگار 10 میلی گرم

---------------------------------------------------------------------------------

  • مقدار نیکوتین در 1 عدد بادمجان 100 میکروگرم

  • مقدار نیکوتین در 1 گرم چای سیاه 100 نانوگرم

  • مقدار نیکوتین در 1 تیبک چای 285 نانوگرم 

 

 

 

منبع : https://translate.google.com

برای ارسال نظر باید عضو شوید